fbpx

Więcej miejsc publicznych z dostępem do internetu dzięki WiFi4EU.

17 marca 2020 r. o godz. 14.00 czasu cypryjskiego Komisja Europejska rozpocznie ostatnią rundę aplikacji na WiFi4EU.

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie obywatelom i odwiedzającym dostępu do wysokiej jakości internetu w całej UE przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia. Bony finansowane za pośrednictwem inicjatywy Komisji Europejskiej będą przyznawane gminom, aby wesprzeć instalację hotspotów Wi-Fi w tych ośrodkach życia publicznego, korzystając z usług przedsiębiorstw instalujących Wi-Fi.

Wnioski są otwarte dla wspólnot i gmin UE, a termin składania wniosków upływa w środę, 18 marca 2020 r., O godzinie 18.00 czasu cypryjskiego.

Władze mogą ubiegać się o 947 kuponów o wartości 15 000 EUR każdy – po jednym na gminę – które można wykorzystać na pokrycie kosztów sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak budynki gminne, biblioteki publiczne, muzea, parki publiczne i place.

Zarejestrowane gminy i społeczności powinny składać wnioski za pośrednictwem platformy WiFi4EU po uruchomieniu 17 marca 2020 r. O godzinie 14.00 czasu cypryjskiego.

Beneficjenci zostaną wybrani według kolejności zgłoszeń, zapewniając jednocześnie, że wszystkie państwa członkowskie będą mogły skorzystać z minimum 15 kuponów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!