Według Ministerstwa azylanci przyjeżdżają na Cypr dla zasiłków 

Według opieki społecznej azylanci swoje 480 euro zapomogi przesyłają na prywatne zagraniczne konta lub wydają na alkohol

Osoby ubiegające się o azyl otrzymują pewną pomoc od Państwa. Te które nie pracują otrzymują dofinansowanie do czynszu i niewielki zasiłek .

Kontrole przeprowadzone przez Ministerstwo Opieki Społecznej wykazało jednak że wiele osób korzystających z zasiłków pracuje, legalnie lub nielegalnie. Ponad 3000. osób cofnięto zasiłki oraz ubezpieczenie społeczne. 

Pieniądze raczej nie są do odzyskania. 

Według Ministerstwa azylanci przyjeżdżają na Cypr dla zasiłków. (Popłakałam się ze śmiechu). 

We współpracy z bankiem Centralnym i bankami komercyjnymi Ministerstwo opracowuje ambitny plan ograniczenia napływu imigrantów, którzy żerują na świadczeniach socjalnych. 

Zasiłki przyznawane przez państwo beneficjentom na ich utrzymanie na Cyprze nie mogą być wydawane na alkohol ani przeniesione poza Cypr – trwają prace nad planem, w którym osobom ubiegającym się o azyl będzie wydana specjalna karta kredytowa, na którą będą dokonywane przelewy ich świadczeń. 

Dzięki karcie tylko 20% posiadanej przez nich kwoty będzie uprawniało do wypłaty gotówki, zabronione będzie także używanie karty do kupowania alkoholu lub wykonywania transferów pieniężnych do ich kraju.

Imigranci korzystają z usług urzędu pocztowego lub innego urzędu i wysyłają do swojego kraju pieniądze z tego, co daje im państwo jako zasiłek na życie na Cyprze. 

Specjalna visa zatrzyma wysyłanie gotówki od osób ubiegających się o azyl a nowe procedury mają polepszyć kontrolę świadczeń. 

Aktualnie świadczenia otrzymuje 6500 do 7000 osób.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading