fbpx

Wczorajsze temperatury pobiły wszystkie rekordy!

Po wyjątkowo gorącej nocy z czwartku na piątek, temperatura wczoraj w cieniu osiągnęła 46,2°C w Nikozji, 41°C w Frenaros, 38°C w Prodromos, 38°C na lotnisku w Larnace, 33°C na lotnisku w Pafos i 36°C w Polis Chrysochous. Wilgotność wahała się od 13% w Nikozji do 72% na lotnisku w Pafos i 66% w Polis. Najwyższa zarejestrowana temperatura, 46,2°C, została zarejestrowana w piątek w centrum dla odwiedzających departamentu leśnictwa w Athalassa w Nikozji. Poprzedni rekord Cypru to miał miejsce 10 lat temu – 1 sierpnia 2010 roku, kiedy to na stacji radiowej Athalassa osiągnął 45,6 ° C.

Zużycie energii również osiągnęło najwyższy poziom w historii. Według rzecznika cypryjskiego operatora systemu przesyłu energii elektrycznej, w rozmowie z Omega TV powiedział, że odnotowano rekordowe zużycie 1160 megawatów około godziny 14:00. Poprzedni rekord to 1148 w 2010 roku.


W ciągu najbliższych kilku dni masa ciepłego powietrza będzie nadal wpływać na obszar Cypru. Sobota będzie w większości piękna, a temperatury w głębi lądu wzrosną do 42°C, około 33°C na zachodnim wybrzeżu, około 36°C na pozostałych wybrzeżach i około 35°C w górach.

Temperatury spadną w niedzielę, ale pozostaną wyraźnie powyżej średniej sezonowej w głębi lądu i w górach oraz nieco powyżej średniej na wybrzeżach.


foto: Facebook (Vasile Rotea)


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!