Wczoraj w kościołach zapłonął święty ogień (zdjęcia i film)

Wyjaśnimy i pokazujemy jak święty ogień dotarł do wszystkich kościołów na Cyprze

Prawosławna tradycja wielkanocna „Święty Ognień”, przyleciał na Cypr prywatnym samolotem z Jerozolimy w sobotę wieczorem.

Zgodnie z tradycją odebrali go urzędnicy, przedstawiciele Gwardii Narodowej i Kościoła na starym lotnisku w Larnace wprost z samolotu Cyprus Airways.

Wśród dygnitarzy znaleźli się minister obrony Michalis Giorgallas, szef Gwardii Narodowej Dimokritos Zervakis, archidiakon Świętej Metropolii Kiti, archimandryta Stylianos, burmistrz Aradippou, zastępca burmistrza Larnaki oraz parlamentarzyści z Larnaki i Famagusty.


Po przybyciu i po przyjęciu przez Arcybiskupa, Światło jest przewożone do Nikozji i jest powielane i rozprowadzane do kościołów, szpitali i innych miejsc na nabożeństwa wielkanocne.

Trasy i punkty dostarczania światła są ogłaszane na stronach mediów społecznościowych zaangażowanych organizacji, podczas gdy opinia publiczna może być informowana o dokładnych godzinach przybycia światła do społeczności z ich lokalnych kościołów.


Zgodnie z tradycją, Święte Światło pochodzi z „niebieskiego ognia”, o którym mówi się, że emanuje z miejsca pochówku Jezusa w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Patriarcha prawosławny zapala tam swoją świecę od „niebieskiego ognia” i przekazuje ją zgromadzeniu obecnemu na dorocznej ceremonii.

Oto jak wyglądało przekazanie Święto Ognia w jednym z kościołów:


Cypr jest jednym z kilku krajów podążających za tą religijną tradycją, razem z Armenią, Gruzją, Grecją, Serbią, Bułgarią, Rosją, Czarnogórą, Libanem, Syrią i Jordanią, z których wszystkie przywożą Święte Światło do swojego kraju specjalnymi lotami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading