fbpx

Wczoraj 952 zakażenia, od piątku nowe ograniczenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W środę potwierdzono 952 nowe zakażenia koronawirusem – jest to najwyższa liczba od początku pandemii (poprzedni “rekord” to 941 przypadków odnotowanych 20 kwietnia)

Minister zdrowia Michalis Hadjipantelas powiedział, że celem nowych ograniczeń jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, ponieważ skupiska infekcji zostały prześledzone do miejsc, w których odbywały się duże zgromadzenia i imprezy towarzyskie. Jak powiedział minister, duże sieci przesyłowe składały się głównie z młodzieży o intensywnej aktywności społecznej.

Jednocześnie stwierdzono, że ponad 90 procent przypadków Covid albo nie zakończyło szczepień, albo nie miało historii szczepień, co wzmacnia obawy dotyczące mutacji wirusa i rozprzestrzeniania się wewnątrz społeczności – powiedział minister.
Równie niepokojący jest fakt, że większość hospitalizowanych pacjentów stanowiły osoby, które nie zostały zaszczepione, co spowodowało u nich poważne objawy i wymagało opieki szpitalnej.

Zgodnie z decyzją rządu od piątku 9 lipca do 31 lipca maksymalna dozwolona liczba osób w pomieszczeniach wyniesie 250 (po okazaniu SafePass) lub 350 pod warunkiem, że otrzymali co najmniej jedno szczepienie trzy tygodnie temu lub chorowali w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. W tym samym okresie maksymalna liczba osób dopuszczonych do przebywania na świeżym powietrzu wyniesie 350 osób z SafePass lub 500 osób, które otrzymały przynajmniej jedną dawkę szczepionki lub zachorowały na Covid w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.


Młodzież w wieku od 12 do 15 lat oraz osoby od 16 roku życia z poważnymi chorobami, które uniemożliwiają im podanie szczepionki, są zwolnione i mogą wejść do takich miejsc po przedstawieniu negatywnego testu przeprowadzonego nie później niż 72 godziny temu.


Działania obejmują restauracje, hale widowiskowe, kluby nocne, sale koncertowe, bary, kina, teatry, miejsca kultu i obiekty sportowe poza stadionami piłkarskimi. Firmy, które zdecydują się gościć tylko osoby, które są w pełni zaszczepione lub które przeszły chorobę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, muszą zaprezentować odpowiednią informację w widocznym miejscu dla gości.

Odpowiedzialność za wdrożenie spoczywa na właścicielach lub kierownikach zakładów.

Od piątku do 20 lipca wstęp na mecze piłkarskie będą miały osoby, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki co najmniej trzy tygodnie wcześniej, osoby z ujemnymi wynikami testów nie starszymi niż trzy dni oraz osoby, które zachorowały w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Stadiony piłkarskie mogą być zapełnione w 50%.
Młodzież w wieku od 12 do 15 lat oraz osoby od 16 roku życia z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają im szczepienie, mogą wejść z wynikiem negatywnym.

Od 21 lipca na mecze piłki nożnej mogą wejść tylko osoby w pełni zaszczepione lub osoby, które miały wirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Stadiony będą funkcjonować w 75%. pojemności. 

Okazuje się więc, że i tym razem rząd “zrzucił” odpowiedzialność za nowe ograniczenia na właścicieli i kierowników placówek.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!