fbpx

Wątpliwości wokół covidpass.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W odpowiedzi na najnowsze dekrety obowiązujące od 10 maja, głos zabrał Przewodniczący Izby Adwokackiej. Chodzi o covidpass oczywiście.

Moim zdaniem zarówno szybki test, jak i test PCR, które pociągają za sobą ingerencję w integralność cielesną ze względu na środki, za pomocą których są wykonywane, są również prawdopodobnie naruszeniem integralności cielesnej, na które nakładane są szczepienia, szybkie testy lub testy PCR, są niedopuszczalne.
Warunek wstępny np. zabezpieczenia coronapass prowadzi pośrednio do naruszenia Artykułu 7 Konstytucji dotyczącego ochrony integralności cielesnej osoby.
Taka przepustka stworzy również system dwupoziomowy: tych, którzy mają przepustkę, oraz tych, którzy „z własnych powodów nie chcą być szczepieni lub poddawać się badaniom jako warunek istnienia w społeczeństwie pomimo ich konstytucyjnych praw.

W międzyczasie kancelaria prawnicza z siedzibą w Nikozji przygotowuje się do wniesienia pozwu w nadchodzącym tygodniu, kwestionującego nowe środki obowiązujące od 10 maja – w tym bezpieczną przepustkę, godzinę policyjną i obowiązkowe szybkie testy. Yiannos Georgiades, z Y. Georgiades & Associates LLC, powiedział , że pozew obejmuje około 60 do 70 powodów – a prawdopodobnie więcej zostanie dodanych później. Wskazanymi pozwanymi będą: państwo, Minister Zdrowia i cały zespół doradczy ds. COVID.


Ogólnie rzecz biorąc, oskarżeni zostaną pozwani za naruszenie podstawowych praw człowieka, a także za zaniedbanie – w tym sensie, że reakcja na koronawirusa była nieuzasadniona, nadmierna i wykonana bez uprzedniego przeprowadzenia analizy kosztów i korzyści oceniającej wpływ środków na społeczeństwo, na wielu poziomach – finansowym i nie tylko.


Poza pozwem prawnicy wystąpią do sądu o wydanie nakazu wstrzymania dekretów ministerialnych do czasu wydania przez sąd prawomocnego orzeczenia w samej sprawie.
Georgiades powiedział, że po rozpoczęciu przesłuchań przyprowadzą biegłych świadków z Cypru i zza oceanu, aby zeznawać w takich sprawach, jak niskie ryzyko stwarzane przez covid na poziomie populacji.

Jeśli chodzi o egzekwowanie tymczasowej przepustki covid, adwokat stwierdził, że w praktyce może to zakończyć się fiaskiem.
Myślę, że będzie to bardzo niepraktyczne i trudne do wyegzekwowania. Czy policjanci wejdą do restauracji, podejdą do twojego stolika i poproszą cię o przedstawienie dokumentów,? A ile osób się na to zgodzi?

W każdym razie są to niezwykle reakcyjne środki, które naruszają wszelkie prawa człowieka, jakie można sobie wyobrazić.

Na początku roku w Wielkiej Brytanii pojawiła się idea „przepustki wolności” na tych samych zasadach, w przypadku których ludzie potrzebowaliby jej, aby uzyskać dostęp do miejsc rozrywki, a nawet pubów. Premier Boris Johnson kilkakrotnie przewracał tę kwestię, aż jeden z ministrów rządu powiedział w marcu, że nie ma „bezpośrednich planów”, aby to zrobić. Jak dotąd nie został wprowadzony. Dania wprowadziła w tym roku „paszport Covid”, a Estonia w zeszłym miesiącu. Izrael również wprowadził podobny mechanizm na początku roku.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!