Warzywa i owoce z logo Cypru?

Już niebawem produkty rolne z Cypru będą specjalnie oznakowywane

Projekt ustawy ustanawiającej cypryjskie oznakowanie produktów rolnych znajduje się w końcowej fazie prac legislacyjnych w Wydziale Prawnym, ogłosił w niedzielę minister rolnictwa Petros Xenophontos.

Etykieta cypryjska będzie odzwierciedlać pochodzenie produktów i wyróżni je na rynku, silniej łącząc je z lokalnymi korzeniami i krajowymi surowcami używanymi do ich produkcji.

Zauważył, że sektor rolniczy na Cyprze stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, ale podkreślił, że rząd niezmiennie stoi po stronie rolników, hodowców zwierząt gospodarskich i przetwórców produktów rolnych.

Podkreślił także, że niepodlegającym negocjacjom celem rządu jest zwiększenie konkurencyjności sektora pierwotnego, przetwórstwa i wykorzystania produktów rolnych przez samych producentów.

Ponadto wspomniał, że w ciągu ostatnich kilku lat ministerstwo rolnictwa udzieliło istotnego wsparcia w celu zapewnienia ochrony jak największej liczby tradycyjnych oznaczeń produktów związanych z miejscem pochodzenia w ramach unijnego systemu oznaczeń geograficznych.

No tak dobrze to cypryjscy rolnicy jeszcze nie mieli…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading