Walka z przemocą w szkołach

Ministerstwo Edukacji zapowiedziało, że zostaną podjęte nowe środki w celu ograniczenia epizodów przemocy i przestępczości w szkołach.

Zaostrzenia te zostaną wprowadzone w następstwie ostatniego incydentu podpalenia szkoły w Nikozji. Ministerstwo określiło konkretne działania, m.in. przyspieszenie montażu kamer CCTV, oświetlenia i ochrony w szkołach.

Ministerstwo zapowiedziało także zwiększenie zdolności administratorów i nauczycieli do skutecznego radzenia sobie z problemem poprzez tworzenie komisji ds. przemocy i przestępczości, szkolenie nauczycieli i wyjaśnianie ich roli w radzeniu sobie z incydentami w szkołach. Nastąpi także uproszczenie procedur zarządzania kryzysowego i protokołów współpracy w zakresie wsparcia psychologicznego.

Ministerstwo zapowiedziało także, że usprawniony zostanie protokół zgłaszania incydentów na elektronicznej platformie instytutu pedagogicznego dotyczącej przemocy w szkole oraz począwszy od wieku przedszkolnego, do programu nauczania zostaną wprowadzone tematy mające na celu rozwój kultury i tolerancji.

Oprócz tych „miękkich” działań ma zostać wprowadzony wzrost bezpieczeństwa, szczególnie w liceach, polegający na częstszych patrolach policji i wydłużeniu godzin pracy strażników.

Po spotkaniu z Rzecznikiem Ochrony Danych Osobowych we wszystkich szkołach zostanie także wprowadzony monitoring placówek za pomocą kamer przemysłowych.

Trwają również prace nad znalezieniem sposobów ściślejszej integracji szkół ze społecznościami, takich jak otwieranie pomieszczeń na zajęcia poza godzinami zajęć lekcyjnych i zapewnianie bardziej przyjaznego otoczenia społecznego w szkołach. W planach jest także wprowadzenie zakazu używania telefonów komórkowych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!