fbpx

Walka z korupcją

Niebawem prawdopodobnie powstanie niezależna strona internetowa za pośrednictwem której anonimowo można będzie zgłosić swoje domniemanie o korupcji.
Republika Cypru boryka się z tym problemem od lat. I chyba kiedy wszystko działo się za zamkniętymi drzwiami, czyli tylko wewnątrz wyspy, nikogo to za bardzo nie interesowało. Jednak obecny Prezydent, Nikos Anastasiades, wiele razy wspominał że korupcji nie będzie tolerował. Dotyczy szczególnie policji, a zatem jednostki której społeczeństwo powinno bezgranicznie ufać. A tu okazuje się jest największy problem. Pamiętacie strzelaninę w Agia Napie? To był skandal. Po tym zdarzeniu powstał stu stronicowy raport dotyczący korupcji w policji. Środki dyscyplinarne zostały skierowane w kierunku funkcjonariusza, który “omyłkowo” skontaktował się z serbskim zabójcą zamiast z serbskim Interpolem. To doprowadziło do kolejnych morderstw.
Nie wygląda to za dobrze.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce dzięki anonimowym donosom, wszystkie nielegalne czynności które niestety wciąż jeszcze znajdują się poza zasięgiem władz, zostaną pomalutku odkryte.

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!