Walka o zniesienie wiz do USA dla Cypryjczyków i Polaków trwa

Stany Zjednoczone są jedynym krajem, który nie stosuje wzajemności wizowej wobec wszystkich obywateli Wspólnoty. Przedostatnia była Kanada, ale 1 grudnia zeszłego roku kraj ten zniósł obowiązek wizowy dla obywateli Rumunii i Bułgarii. Unia Europejska zapowiedziała, że – w koordynacji z pięcioma państwami członkowskimi Unii, których obywatele nadal potrzebują amerykańskich wiz, by wjechać do tego kraju (Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Polska i Rumunia) – będzie w dalszym ciągu prowadziła z Waszyngtonem rozmowy w tej sprawie.

Osiągnięcie wzajemności wizowej dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej jest naszym głównym priorytetem. Ostatnie doświadczenia pokazują, że dalsze zaangażowanie dyplomatyczne przynosi pozytywne rezultaty, dlatego będziemy trzymać się tego podejścia również w przypadku Stanów Zjednoczonych – zadeklarował komisarz do spraw migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Awramopulos.

W USA żyje wielu Polaków i Cypryjczyków. Oby do zniesienia wiz w końcu doszło. Polakom obiecała to ostatnio Georgette Mosbacher – Ambasador USA w Polsce, o Cypryjczyków musi walczyć Europa.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!