fbpx

Spacerkiem na szczepienie – walk-in

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ośrodki szczepień „walk-in”, w którychnie trzeba umawiać się na wizytę, jutro rozpoczną rozpoczną działalność.

Jak poinformowała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Margarita Kyriacou, ośrodki te zaczną działać we wszystkich okręgach. Zostaną umieszczone w istniejących ośrodkach szczepień, a ludzie będą mogli tam iść i zostać zaszczepieni bez wcześniejszego umawiania się na wizytę.


Szczepienia w punktach “walk-in” będą mogły otrzymać jedynie osoby, które nie otrzymały jeszcze pierwszej dawki – chętni muszą koniecznie posiadać dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport, yellow slip itp.).


Początkowo zostanie podana szczepionka firmy Pfizer, ale jeśli będzie zainteresowanie, zaoferowane zostaną inne szczepionki. Punkty walk-in będą działać w istniejących ośrodkach szczepień, a godziny pracy będą początkowo krótsze, aby sprawdzić zainteresowanie publiczne i zapobiec psuciu się szczepionek.

Szczepienia będą wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 13:00 w następujących miejscach:

  • Nikozja: Latsia Health Centre
  • Limassol: Centrum Zdrowia Linopetra
  • Larnaka: Port
  • Szpital Ogólny w Pafos
  • Famagusta General Hospital

Do tej pory 67,5% populacji otrzymało przynajmniej pierwszą dawkę, a 57,5% ukończyło schemat szczepień.

Wyraźnie widać, że Cypr stara się jak może aby zaszczepić jak największą ilość osób. Uruchomiono już mobilne punkty szczepień, portal szczepień jest otwarty non stop a teraz wprowadzono system “szczepi się i idź” znany już z innych krajów – w Polsce szczepienia są dokonywane jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami, nowe zakażeń potwierdzono wczoraj u 1081. osób po wykonaniu 62 898 testów PCR i szybkich testów antygenowych (wskaźnik dodatniości 1,72%).


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!