Waldemar Cichoń gościł w polskich szkołach na Cyprze

8 czerwca był dla Waldemara Cichonia – autora niezwykle popularnych wśród dzieci książek, wyjątkowo intensywny. Po przylocie na Cypr odbył spotkania autorskie z uczniami szkół w Paralimni oraz w Nikozji.

Waldemar Cichoń jest pisarzem, tworzącym niezwykle popularne książki dla dzieci. Szczególną popularnością wśród młodych czytelników cieszy się seria humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek, do której zaliczają się takie tytuły jak „Nie martw się, Cukierku!”, „Gdzie jesteś, Cukierku?” oraz wpisana od 2017 roku do kanonu lektur szkolnych dla szkoły podstawowej „Cukierku, ty łobuzie!”

Historia książeczek o kocie-psotniku o imieniu Cukierek ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W 2007 roku rodzina Waldemara Cichonia – wówczas składająca się z samego pisarza, jego żony Joanny i starszego syna Marcela – przygarnęła pod swój dach tytułowego zwierzaka, porzuconego i wygłodzonego kotka. Cichoń, jako zagorzały czytelnik od wczesnych lat dziecięcych, pragnął w bezbolesny sposób namówić swojego kilkuletniego syna, by ten rozwinął w sobie pasję do słowa pisanego. Aby to zrobić, postanowił napisać dla niego zabawną książkę, opartą na faktach z życia jego rodziny. Bohaterami są więc mały Marcel, jego rodzice oraz Cukierek – sympatyczny futrzak, który ciągle wpada w tarapaty.

W ramach serii o kocie Cukierku powstało jak na razie sześć tomów. Pierwszy z nich, otwierający cykl, „Cukierku, ty łobuzie!” od 2017 roku znajduje się na liście lektur zalecanych do wspólnego i indywidualnego czytania dla dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Inne części to m.in. „Dziękuję ci, Cukierku!”, „Jak się masz, Cukierku?” oraz „Popraw się, Cukierku!”

Mamy nadzieję, że spodobało się Panu na Cyprze i na liście ulubionych Pana krajów znajdzie się oprócz Węgier i Chorwacji także Cypr.

[bar group=”838″]

Zdjęcia pochodzą z Facebooka ze stron Polska Szkoła Cypr oraz Szkoła Języka Polskiego Paralimni. 
Strona autorska pisarza:  http://waldemarcichon.pl/ 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading