Wadliwy fotoradar?

Okazuje się, że w niektóre kamery drogowe mogą niesłusznie robić zdjęcia kierowcom.

Problemy zaobserwowane w działaniu systemu fotooznaczania zostaną omówione w przyszłym tygodniu w Parlamentarnej Komisji ds. Transportu, Łączności i Robót.

W swoim poście na Facebooku, poseł AKEL z Limassol, Kostas Kostas napisał:

Jakiś czas temu na posiedzeniu Parlamentarnej Komisji Transportu, Łączności i Robót, jako poseł z Limassol i po skargach kilkudziesięciu naszych współobywateli i osobistym sprawdzeniu poprosiłem o rozpatrzenie bezpośrednio i konkretnie na sesji w najbliższy czwartek ogromnego problemu, niesprawiedliwości i niezgodności z prawem w związku z nałożeniem kary za przejazd na czerwonym świetle.

Gdy kierowca skręca w prawo na światłach na skrzyżowaniach ulic N. Pattichi i Makariou oraz Ag.Zonis w Limassol, po zgaśnięciu zielonej strzałki i włączeniu czerwonego światła kierowca ma obowiązek zjazdu ze skrzyżowania – nie ma możliwości zatrzymania się na środku skrzyżowania. 
Gdy kierowca skręcając w prawo na zielonej strzałce i nagle będąc w ruchu i nie mogąc nic zrobić, gaśnie strzałka i włącza się czerwone światło – w tym momencie widzi lampę błyskową aparatu i automatycznie jest karany mandatem w wysokości 300€.

Osobiście rozmawiałem wczoraj z Ministrem Transportu i poinformowałem go o niedopuszczalnych rzeczach, które się dzieją. Mam nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu zostaną podjęte decyzje, które powstrzymają tę ogromną niesprawiedliwość – napisał

Poseł zamierza także poruszyć kwestie ustawiania mobilnych radarów bez ustawiania wcześniej znaków ostrzegawczych, ukrytych w krzakach lub na przeciwległym pasie ruchu oraz w miejscach, w których zmienia się ograniczenie prędkości.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading