W weekend przypłynęło 264 migrantów

W sobotę i niedzielę, na Cypr, przypłynęły łodzie z 264. migrantami z Syrii

W weekend odnotowano gwałtowny wzrost napływu migrantów drogą morską – w sobotę przybyło 40 osób, a w niedzielę kolejne 224, które przybyły na dwóch łodziach przewożących odpowiednio 142 i 82 pasażerów.

Według informacji MSW migranci są pochodzenia syryjskiego i na Cypr dotarli z Libanu. Ponadto istnieją doniesienia o znacznej liczbie osób planujących podróż na Cypr.

Po przybyciu na miejsce władze rozpoczęły działania mające na celu zatrzymanie handlarzy ludźmi zamieszanych w ich przemyt. Odnaleziono i aresztowano dziesięć osób, władze poszukują kolejnych.

Dziś przeprowadzono zakrojoną na szeroką skalę operacja, w której wzięło udział ponad 130 funkcjonariuszy. Podczas przeszukań policja odkryła 160 000 euro w gotówce i różne inne dowody będące w posiadaniu jednego z podejrzanych. Wszystkie przedmioty zabezpieczono do dalszych badań.

Ze wstępnych informacji wynika, że ​​aresztowane osoby były zaangażowane w organizację przestępczą zajmującą się nielegalnym przemytem migrantów.

Nowa fala migracji wywołała poważne zaniepokojenie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, biorąc pod uwagę, że warunki regionalne nasilają presję związaną z nielegalnym napływem migrantów.

Ministerstwo wydało wytyczne, a wszystkie odpowiednie agencje są w pogotowiu. 

Dostępne zasoby i infrastruktura, takie jak ośrodek recepcyjny Pournara w Kokkinotrimithia i inne ośrodki, są obecnie wyczerpane i przyjmują jedynie niewielką liczbę nowych migrantów.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading