fbpx

W sierpniu przyjedzie więcej turystów?

Około 6000 osób dziennie przybywa na Cypr każdego dnia. Ilość pasażerów powinna znacznie się zwiększyć po tym, jak Wielka Brytania znajdzie się w grupie B – osoby przylatujące na Cypr będą musiały okazać obowiązkowy test na COVID 19 wykonany nie później niż na 72 godziny przed dotarciem na lotnisko. Jeżeli nic się nie zmieni powinno to nastąpić już 1. sierpnia.

Jak informują media, brytyjskie biura podróży żądają umieszczenia Wielkiej Brytanii w grupie A (bez testów) szantażując cypryjskie władze, że do momentu gdy to nie nastąpi nie będą oferować pobytów na wyspie.

W chwili obecnej można zaobserwować zwiększoną ilość turystów z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Polski. Przewoźnicy lotniczy zapowiadają uruchomienie kolejnych, bezpośrednich połączeń lotniczych na nowe lotniska w Niemczech, we Francji a także nowe połączenia lotnicze z Danią i Norwegią.

Nie wiadomo jeszcze ilu faktycznie turystów odwiedzi Cypr – miejmy nadzieję, że będzie ich wielu co pozwoli na ponowne uruchomienie wciąż zamkniętych hoteli, barów i restauracji…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!