W samolocie bez maseczki, ale…

EASA wydała rekomendację – w samolotach i na lotniskach możemy być bez maseczek…

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (European Union Aviation Safety Agency) wydała w środę rekomendację dla linii lotniczych latających po Europie – pasażerowie mogą zdjąć maseczki w samolotach oraz na lotniskach…


Rekomendacja obowiązuje od 16.05.2022 roku i została wydana wspólnie z Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.


Część krajów unijnych (w tym Polska) zniosły obowiązek noszenia maseczek już kilka tygodni temu. Francja ogłosiła, że zgodnie z rekomendacjami obu instytucji od najbliższego poniedziałku noszenie maseczek nie będzie już obowiązkowe w środkach transportu publicznego, w tym także w samolotach.

Od następnego tygodnia noszenie maseczek nie będzie już obowiązkowe w żadnym przypadku podczas podróży lotniczych. Dostosowujemy w ten sposób nasze przepisy do tych obowiązujących w Europie w zakresie transportu publicznego – mówi dyrektor zarządzający EASA.

Unia Europejska swoje a linie lotnicze swoje.

Przewoźnicy latający na Cypr a więc Ryanair oraz WizzAir zapowiedzieli, że w przypadku lotów do i z krajów gdzie nadal istnieje obowiązek noszenia maseczek ich stosowanie nadal będzie w samolotach obowiązkowe. Do tych krajów niestety należy także Cypr.

Co ciekawe, jak już pisaliśmy wcześniej, taki wymóg nie obowiązuje w Polsce więc trudno przewidzieć w jaki sposób przewoźnicy rozwiążą ten problem. Być może w przypadku lotów na Cypr maseczki będą obowiązkowe a w przypadku lotów do Polski już takiego obowiązku nie będzie.

Wszystko rozstrzygnie się w najbliższy poniedziałek.

My radzimy jednak zabrać ze sobą maseczki. Prosimy także o to abyście pamiętali, że w samolocie rządzi jego załoga i należy bezwzględnie wykonywać jej polecenia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading