W przyszłym tygodniu El Niño powinien odpuścić

El Niño powinien się w przyszłym tygodniu wycofać a w jego miejsce wejdzie La Niña – będzie o 3-4 stopnie chłodniej

Temperatury na Cyprze osiągnęły rekordowo wysoki poziom na początku czerwca – ich główny winowajca El Niño ma ustąpić miejsca chłodniejszej La Niña na Pacyfiku, obiecując ogólnoświatową ulgę.

Starszy oficer Departamentu Meteorologii Michalis Mouskos powiedział „Cyprus Mail”, że „środowa temperatura wynosząca 43,7°C była najwyższą w historii odnotowaną w czerwcu”.
Od 1980 r., od kiedy dostępne są dane, najwyższe temperatury odnotowane na stacji Athalassa w Nikozji na początku czerwca wyniosły „43,3°C w 2007 r. i 43,1 w 2014 r.”.

Średnia temperatura na początku czerwca wynosi 33°C, a na koniec czerwca 36°C

Odnosząc się do tendencji wzrostowej temperatur, Mouskos wyjaśnił Cyprus Mail, że było to „spowodowane zjawiskiem El Niño, które miało miejsce w ciągu ostatnich trzech lat na środkowym Pacyfiku”.

W pobliżu Ameryki Łacińskiej obserwuje się wzrost temperatury morza. Zjawisko to zaczęło wycofywać się i zostanie zastąpione przez La Niña, powodującą obniżenie temperatur

Oficer meteorologiczny w Larnace, Panayiotis Lingis, powiedział „ Cyprus Mail”, że do poniedziałku nastąpi zauważalny spadek temperatury.

Spadek temperatury wyniesie 5–6 stopni. Nadal będzie powyżej średniej z czerwca, ale spadek będzie „zauważalny”

Zaznaczył jednak, że „niestety już w poniedziałek, pomimo spadku temperatury, nastąpi wzrost wilgotności”, co i tak sprawi, że warunki będą „niekomfortowe”.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading