W październiku szczepienia dwa w jednym

Od października rozpoczynają się jednoczesne szczepienia na Covid i grypę

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że od 2 października we wszystkich istniejących ośrodkach szczepień będą podawane. szczepionki na Covid-19 i grypę będą podawane. Osoby, które chcą zaszczepić się wyłącznie przeciwko grypie, mogą je otrzymać u swoich lekarzy pierwszego kontaktu.

Program szczepień przeciwko Covid-19 na nadchodzący okres skupi się na ochronie osób w wieku 60 lat i starszych, a także innych grup szczególnie wrażliwych – niezależnie od ich wieku.

Minister zdrowia Popi Kanari powiedziała, że 84,9 procent populacji w wieku 60 lat i więcej w UE otrzymało pierwszą dawkę przypominającą do sierpnia 2023 r. Dodała, że ​​w przypadku drugiej dawki przypominającej odsetek ten wynosi 35 proc., podczas gdy jedynie 4 proc. populacji w wieku 60 lat otrzymało trzecią dawkę przypominającą.

Urzędnik ministerstwa zdrowia powiedział, że szczepienia będą przeprowadzane po wcześniejszym umówieniu, zauważając, że początkowa faza skupi się na grupach bardziej narażonych na poważne choroby.

W przypadku szczepionki przeciw grypie sezonowej nacisk kładzie się także na zdrowe dzieci i młodzież, a także dorosłych specjalistów, aby ograniczyć ryzyko zakaźności.

Ministerstwo zdrowia podkreśliło, że Cypr jako członek UE ma wystarczający dostęp do najnowszych szczepionek na Covid-19 w ilościach niezbędnych do ochrony grup szczególnie wrażliwych oraz zaradzenia ewolucji epidemiologicznej wirusa.

Do początku października otrzyma 70 000 dawek, a ogółem oczekuje się 158 400 – ​​Cypr zamówił również dostawy szczepionki Novavax, które mają zostać dostarczone natychmiast po uzyskaniu zgody EMA.

Jeśli chodzi o szczepionki przeciw grypie, ministerstwo stwierdziło, że istniejące kontrakty przewidują 170 000 szczepionek, a 30 000 dotyczy nowej szczepionki Efluelda i będą podawane wyłącznie osobom powyżej 70. roku życia, zgodnie z zaleceniami Krajowego Komitetu Doradczego.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading