fbpx

W październiku portal szczepień ruszy ponownie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Trzecia dawka szczepionki zostanie najpierw podana grupom wrażliwym

W Ministerstwie Zdrowia trwają przygotowania do podania trzeciej dawki szczepionki osobom w wieku 65 lat i starszym. Jak informuje Offsite, Ministerstwo Zdrowia jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Innowacji i Badań w celu wprowadzenia zmian w Portalu Szczepień tak, aby portal był gotowy dla osób w wieku powyżej 65 roku życia, tak aby osoby mogły umówić się na wizytę dla trzeciej dawki.

Portal Szczepień ma być gotowy do użytku przez obywateli tej grupy wiekowej w pierwszym tygodniu października. Procedura będzie wyglądała podobnie jak w przypadku pierwszej dawki szczepionki z otwarciem portalu dla określonej grupy wiekowej przez określony czas, a następnie zamknie się i otworzy dla innej grupy wiekowej.


Na portalu szczepień zostanie wprowadzone ograniczenie i nie pozwoli osobom, które nie ukończyły 6 miesięcy od podania drugiej dawki szczepionki, na przejście do planowania trzeciej dawki.


Trzecia dawka jest już podawana w zamkniętych strukturach, takich jak domy opieki, gdzie trwają szczepienie lokatorów i personelu, natomiast od przyszłego czwartku rozpocznie się trzecia dawka w grupach wrażliwych.

Osoby należące do grup wrażliwych te nie muszą umawiać się na wizytę za pośrednictwem portalu szczepień, ponieważ są informowane telefonicznie przez centra koordynacyjne w prowincji i wzywane do szczepienia trzecią dawką. 

Osoby które będą mogły otrzymać w pierwszej kolejności trzecią dawkę na zostały określone przez Radę Ministrów i są to:  

  • mieszkańcy i pracownicy domów opieki      
  • osoby powyżej 65 roku życia
  • pracownicy służby zdrowia
  • osoby z zaburzeniami odporności

Trzecia dawka na podstawie dostępnych danych dotyczy osób, które ukończyły program szczepień dwiema dawkami (osoby, które zostały zaszczepione Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca). Nie podaje się dawki przypominającej osobom, które otrzymały szczepionkę Johnson and Johnson. Trzecia dawka jest podawana sześć miesięcy po zakończeniu procesu szczepień.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!