fbpx

W październiku pojawią się pierwsze fotoradary

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Według opublikowanego harmonogramu, pierwsze fotoradary powinny pojawić się na cypryjskich drogach pod koniec października.

Już teraz kontrahent, który wygrał przetarg, przesłał opracowanie końcowe do Zakładu Serwisu Elektromechanicznego i w ciągu najbliższych kilku dni zostanie przesłana ostateczna akceptacja, po poinformowaniu Policji, która będzie właściwą Służbą, która zajmie się oznaczaniem wykonanych zdjęć. system.

Dyrektor Działu Serwisu Elektromechanicznego Markos Markou podkreślił, że „w tej chwili nie ma żadnych opóźnień. Działamy zgodnie z harmonogramem i pod koniec października zostanie wdrożone zostanie trzymiesięczne pilotażowe wdrożenie systemu, Nie oznacza to, że Policja nie będzie odnotowywać naruszeń Kodeksu Ruchu Drogowego od pierwszego dnia ”. 


Zainstalowanych zostanie około 90 kamer stacjonarnych i 20 mobilnych, które będą mobilne na statywach z możliwością montażu w stałych “skrzynkach” lub przy drogach.


Fotoradary, zgodnie z planem, mają rejestrować:

  • Naruszenia ograniczeń prędkości
  • Brak pasów bezpieczeństwa.
  • Brak kasków u motocyklistów
  • Korzystanie z telefonu komórkowego
  • Przejazd na czerwonym świetle
  • Wyprzedzanie (omijanie) w niedozwolonym miejscu

Harmonogram realizacji składa się z trzech faz: faza pilotażowa, w której zostanie zainstalowanych około 4 kamer wraz z całym sprzętem centralnym i przygotowaniem sieci do pełnej pracy systemu, pierwsza faza, w której zostanie zainstalowanych kolejnych 16 mobilnychi kolejnych 20 stałych i faza druga, w której zainstalowane zostanie 66 kamer stacjonarnych w ciągu 12 miesięcy od zakończenia fazy pierwszej.

Cały proces zostanie zakończony w ciągu około dwóch lat.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!