Strajku nie będzie

Strajk śmieciarzy w Pafos odwołany

Zbieracze odpadów w Pafos mieli strajkować w poniedziałek z powodu starych pojazdów floty i „poważnego niedoboru personelu” w służbie, co naraża ich życie na niebezpieczeństwo.

Robotnicy postanowili zorganizować 24. godzinny strajk po wielokrotnych ostrzeżeniach skierowanych do gminy Pafos, aby rozwiązać szereg problemów.

Wezwali do stopniowej wymiany przestarzałych pojazdów do zbiórki odpadów i skarżyli się na poważne braki kadrowe w służbie.

Odkryliśmy, że w ostatnich dniach w załodze obsługującej pojazdy był tylko jeden pracownik, co naraża jego życie na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Pracownicy nie mają innego wyboru, jak tylko podjąć środki w celu ochrony – głosi oświadczenie związków zawodowych reprezentujących profesjonalistów.

Wczoraj doszło jednak do rozmów z burmistrzem i strajk został odwołany.

Decyzja ta zapadła po otrzymaniu zapewnień burmistrza Pafos Phaedonasa Phaedonosa podczas spotkania z przedstawicielami związków zawodowych Sek, Peo i Deok.

Jak czytamy w oświadczeniu związków zawodowych, „burmistrz Pafos zapewnił, że w najbliższy poniedziałek rada gminy podejmie decyzję o zakupie dwóch śmieciarek zgodnie z budżetem gminy na 2023 rok”.

W oświadczeniu dodano również, że Phaedonos wydał jasne instrukcje dotyczące zwiększenia personelu służby i że jednoosobowe zespoły nie będą już dozwolone.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading