W niedzielę konsulacie będzie tłok!

Spodziewajcie się kolejek podczas niedzielnego głosowania w Nikozji!

Jeżeli wybieracie się na głosowanie do Nikozji, powinniście dobrze zaplanować godzinę o której będziecie chcieli oddać głos.

Jak udało nam się ustalić, od około 10:00 do 14:00 będą zjeżdżały się autobusy z wielu miast z osobami, które będą chciały oddać głos. Będą to nie tylko turyści, którzy wynajęli autokary ale także specjalne autobusy PCC, w których już teraz praktycznie jest komplet.

Przewodniczący komisji wyborczej w Nikozji Przemysław Świtakowski apeluje o głosowanie jak najwcześniej. Komisja będzie pracować od 7:00 do 21:00 i z całą pewnością o tej godzinie zamknie drzwi i przystąpi do liczenia oddanych głosów na co ma jedynie 24 godziny.
Zapewniono nas jednak, że wszystkie osoby, które będą stały o godzinie 21:00 przed wejściem do lokalu wyborczego (na VI piętrze) oddadzą głos.

Ambasada RP w Nikozji, w specjalnym komunikacie, przypomina także, że wydzielone pomieszczenia placówek zagranicznych, pomimo tego iż w dniu 15 października br. pełnią funkcję lokalu wyborczego, w dalszym ciągu pozostają pod szczególną ochroną, podlegając zaostrzonym przepisom w zakresie bezpieczeństwa.

Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji wydawanych przez pracowników ochrony.

Jak udało nam się ustalić, do lokalu wyborczego na VI piętrze, wyborcy będą wpuszczani w grupach po około 10 osób – pozostali będą musieli zaczekać na swoją kolej na dole gdzie zostaną ustawione krzesła.

W celu uniknięcia kolejek i usprawnienia całego procesu wchodzenia do lokalu wyborczego, Konsulat w Nikozji prosi o:

  • trzymanie w sposób widoczny i okazywanie polskiego dokumentu tożsamości na każdą prośbę personelu ochrony, w szczególności przed wejściem do biurowca ambasady, w holu przy windach oraz na korytarzu na szóstym piętrze przed wejściem do lokalu wyborczego (poczekalnia konsularna).
  • niezabieranie ze sobą dużych toreb i bagaży – prosimy przygotować się, że każdy bagaż zostanie poddany kontroli; w przypadku braku możliwości skontrolowania bagażu, będzie musiał on zostać pozostawiony poza lokalem.
  • w biurowcu obowiązuje zakaz wnoszenia broni i innych przedmiotów służących do samoobrony (np. ręcznych miotaczy gazu), ostrych i łatwopalnych przedmiotów itp.

Osoby, które dojadą własnym transportem do Nikozji będą mogły zaparkować na parkingach umiejscowionych w okolicach Ambasady:


Wyjątkowo tego dnia będzie także dostępny parking za budynkiem w którym znajduje się polska placówka dyplomatyczna – także zaznaczyliśmy na powyższej mapce.

Aby dojechać do Konsulatu w Nikozji można skorzystać z autobusów komunikacji publicznej Intercity Bus. W stolicy należy wysiąść na przystanku przy szkole technicznej APOEL (Σωματείο ΑΠΟΕΛ) i udać się pieszo ulicą Kennedy Avenue do Ambasady. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajduje się na stronie przewoźnika (tutaj).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading