W listopadzie turystyka praktycznie umarła

Przyjazdy turystów w listopadzie 2020 roku wyniosły 8952 w porównaniu do 169392 w listopadzie 2019 roku, odnotowując spadek o 94,7%.

Niestety, wbrew zapowiedziom cypryjskiego ministerstwa turystyki, nie odnotowano wzrostu przyjazdów turystów na Cypr – odnotowano ich gwałtowny spadek.

Można śmiało powiedzieć, że turystów na Cyprze nie było, turyści z Polski, podobnie jak w miesiącu poprzednim, nie zostali w statystykach nawet uwzględnieni:

Przyjazdy z Grecji spadły o 85,3% w listopadzie 2020 r. w porównaniu z listopadem 2019 r., odnotowano również spadek o 96,4% z Wielkiej Brytanii i 89,2% z Niemiec.

Celem podróży w listopadzie 2020 roku były dla 39,4% turystów wakacje, dla 25,5% wizyta u znajomych lub krewnych, a dla 35,1% w interesach.

Dane za listopad 2020 roku pochodzą z przetwarzania danych platformy elektronicznej „Cyprus Flight Pass”. Pasażerowie, którzy chcieli podróżować na Cypr, musieli wprowadzić na tej platformie elektronicznej różne informacje dotyczące ich lotu, kraju zamieszkania, celu ich wizyty, a także inne dane demograficzne. Dane te posłużyły służbie statystycznej do oszacowania liczby turystów, którzy przybyli w okresie sprawozdawczym.

Mamy nadzieję, że turystyka w najbliższym sezonie ruszy pełną parą…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading