W Limassol staną kolejne drapacze chmur

Rada Miejska dała zielone światło budynkom liczącym ponad 12 pięter.

Betonowa wychodnia utworzona na wybrzeżu Limassol wraz z budową wież i innych wysokich budynków jest w pełnym rozkwicie,  dając pierwszy posmak rozczarowującego obrazu i brzydoty, jakie miasto będzie prezentować w ciągu najbliższych kilku lat.

Reakcje mieszkańców na rozwój i konfigurację, jaką próbuje się przekazać swojemu miastu, na ołtarzu służenia jakimś interesom finansowym, dowodzą, że nie ma ono nic innego, jak uwrażliwić lub przynajmniej niepokoić burmistrzów Limassol. Wręcz przeciwnie, koszmar wysokich budynków zdaje się pokrywać nawet obszary centrum miasta, za zgodą i błogosławieństwem Rady Miejskiej.

Na niedawnym posiedzeniu Rada Miejska omówiła wniosek o pozwolenie na budowę, złożony przez firmę deweloperską, dotyczący budowy wieżowca przy ulicy Gladstonos, która jest częścią historycznego centrum miasta. W kontekście dyskusji wysunięto różne sugestie, aby propozycja, z jaką daje się zielone światło dla budowy budynków, które osiągną wysokość 50 metrów, z 12 lub więcej piętrami, przeszła w większości.


Zgłoszono trzy propozycje, przy czym sugestia Zespołu Miejskiego partii AKEL była najbardziej klarowna i przeciwstawna w stosunku do budowy wysokich budynków przy ulicy Gladstonos.
AKEL, podkreślał, że Gladstonos Street jest częścią współczesnej historii Limassol, która miała dla mieszkańców Limassol świecki charakter (na tej ulicy znajdowały się teatry, kina, kluby sportowe i zabytkowe kawiarnie, które do dziś istnieją) i wskazuje, że polityka, która ma zostać określona, ​​powinna podkreślać ten charakter. Zasugerowano unikanie licencjonowania dużych i ogromnych inwestycji. Na podstawie Miejscowego Planu, złożono propozycję ograniczenia wysokości budynków do około 13 metrów, przy maksymalnie 4 kondygnacjach.

Ewentualna zabudowa w okolicy powinna być estetycznie spójna z charakterem i stylem terenu, ponieważ należy wziąć pod uwagę, że Gladstonos Street sąsiaduje z obszarem o specjalnym charakterze.
Musimy ogólnie chronić centrum miasta przed niekontrolowaną budową, która zmienia charakter, styl i historię miasta

W prezentacji stwierdza się i wyraża przekonanie, że wysoka zabudowa jeszcze bardziej zwiększy obecność samochodów w centrum miasta,  czego należy unikać w świetle wytycznych określonych w Planie Zrównoważonej Mobilności.

Druga propozycja, złożona i odnosząca się do wdrażania środków i zachęt w celu przyciągnięcia pożądanych inwestycji (np. akademików i hoteli miejskich), dotyczyła licencjonowania budynków o wysokości do 50 metrów, natomiast trzecia dotyczyła budynków, które nie przekraczać wysokości 32 metrów.

Ostatecznie przegłosowano tą najgorszą… I na Gladstonos staną kolejne drapacze chmur…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading