W Limassol powstaje cypryjskie Wall Street

Limassol planuje zbudować nad morzem dzielnicę finansową „Wall Street”- budowa ma ruszyć do końca roku.

„Pod koniec miesiąca pojawi się ogłoszenie o rozpoczęciu budowy biurowców na obszarze pomiędzy Mariną a Nowym Portem – jest to program, który powstawał od czterech lat. Zamierzamy tu stworzyć centrum finansowe, takie jak na Wall Street w Nowym Jorku. Na tym obszarze skoncentrujemy banki, fundusze, biznes forex itp.” – powiedział w rozmowie z Cyprus Mail Andreas Tsouloftas, prezes Izby Handlowo-Przemysłowej w Limassol.


AKTEA Avenue ma stać się główną arterią prowadzącą przez nowy obszar finansowy, łącząc go z mariną i otoczoną palmami, dodaje Tsouloftas.


Aby uczynić obszar „Wall Street” bardziej atrakcyjnym, miasto planuje zwiększyć dopuszczalny współczynnik zabudowy dla biur, które mają powstać na tym obszarze, wyjaśnia Tsouloftas. „Innymi słowy, istnieje ograniczenie wielkości powierzchni na określonej działce, wynikające z przepisów budowlanych. Limit ten zostanie znacznie zwiększony dla obszaru „Wall Street”, aby zagraniczne firmy mogły zrealizować swoje cele dotyczące powierzchni biurowej. ”

Już teraz Limassol jest uważane za centrum finansowe Cypru. Jeżeli faktycznie powstanie nowa ulica a przy niej kilka drapaczy chmur – będzie naprawdę się działo…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!