W Larnace jest za mało szkół?

Rodzice z Larnaki wzywają do tworzenia większej liczby szkół w obawie przed przeludnieniem

Rodzice dzieci ze szkół podstawowych w Larnace wzywają do utworzenia większej liczby szkół w dystrykcie ze względu na obawy takie jak przeludnienie, przestępczość czy znęcanie się.

W pisemnym oświadczeniu Federacja Stowarzyszeń Rodziców Szkolnictwa Podstawowego podkreśliła swoje priorytety, jakim jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji publicznej i wspieranie bezpiecznego środowiska szkolnego.

Rodzice wspomnieli o przestępczości, znęcaniu się, problemach związanych z edukacją specjalną i „odwiecznym problemem wszystkich szkół na Cyprze, jakim jest przepełnienie klas”.

„W szkołach są klasy liczące 25 dzieci i w wielu przypadkach kilku uczniów nie jest rodzimym użytkownikiem języka greckiego, w wyniku czego dzieci mówiące językiem greckim również mają pewne zaległości w lekcjach, w wyniku czego postęp obu grup jest wstrzymany z powrotem” – napisano w oświadczeniu.

Kolejną istotną kwestią podkreśloną w oświadczeniu jest zapewnienie całodziennej nauki szkolnej, która jest bezpłatna, ale wymaga od stowarzyszeń rodziców zapewnienia posiłków w oparciu o przestarzały plan dietetyczny. Ponadto uczniów potrzebujących jest więcej niż tych, których rodziców stać na opłacenie datków.

W oświadczeniu dodano, że w zeszłym roku zgłoszono ministrowi edukacji kilka problemów, z którymi borykają się 53 szkoły podstawowe w okręgu. Dotyczyło to także zagadnień związanych z infrastrukturą i bezpieczeństwem pomieszczeń szkolnych.

„Istnieje natychmiastowa potrzeba utworzenia nowych szkół podstawowych w Livadii, Oroklini i Aradippou” – stwierdziła federacja, dodając, że proces ten należy przyspieszyć, ponieważ populacja na tych i innych obszarach rosła szybciej niż poprawa istniejących udogodnienia.

Jeśli chodzi o przestępczość, federacja wezwała do wdrożenia takich środków, jak instalacja kamer CCTV i zatrudnienie ochroniarzy w celu poprawy bezpieczeństwa w szkołach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading