W Kyrenii jest więcej mieszkańców niż mówią statystyki

Burmistrz Kyrenii twierdzi, że w Kyrenii mieszka dwa razy więcej osób niż pokazują to oficjalne statystyki

Burmistrzstrz Kyrenii Murat Senkul powiedział twierdzi, że populacja miasta może sięgać nawet 150 000 osób i wezwał rządzących, aby „poważnie” podchodzili do wzrostu populacji.

W rozmowie z Kibrisem Postasi powiedział, że liczba studentów w okręgu Kyrenia wynosi około 40 000 i że wielu studentów studiujących w Nikozji faktycznie mieszka w Kyrenii, co znacząco zwiększa liczbę mieszkańców. Wypowiedź pojawiła się po tym, jak burmistrz północnej części Nikozji Mehmet Harmanci powiedział, że połowa populacji północnej części stolicy to studenci .

Senkul dodał, że gmina Kyrenia otrzymuje pieniądze od „rządu” północy, według stanu dla 47 000 mieszkańców, i że ten brak funduszy powoduje problemy finansowe.

Na przykład w Nikozji sytuacja nie jest tak oczywista. Tam, jeśli prognoza jest błędna, otrzymują środki w oparciu o populację 80 000, a nie 100 000. Rozbieżność między nami jest bardzo duża” – dodał.

W tym celu nalegał, aby Instytut Statystyczny północnej części kraju „przedstawił uczciwą liczbę w swoich prognozach dotyczących populacji”.

Burmistrz dodał także, że Kyrenia miała otrzymać od „ministerstwa finansów” 20 milionów TL (654 567 euro) z tytułu mandatów drogowych nałożonych na kierowców w Kyrenii, ale do dnia dzisiejszego nie otrzymała pieniędzy co powoduje problemy finansowe.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading