fbpx

W końcu temperatura odpuści…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Po ponad tygodniu upałów, w ciągu najbliższych kilku dni trochę się ochłodzi.

Po tygodniu upałów, w których termometr osiągnął 44°C i wywołał lawinę ostrzeżeń o ekstremalnych upałach, temperatura spadnie poniżej 40 °C w sobotę. Co ciekawe meteorolodzy przewidują przelotne opady deszczu w głębi lądu i w górach.

Temperatury spadną w niedzielę, głównie w górach i w głębi lądu, do poziomu zbliżonego do średniej sezonowej, a we wtorek podniosą się nieco powyżej średniej sezonowej.

Dzisiaj temperatury wzrosną do około 39 °C w głębi lądu, około 33 °C na zachodnim wybrzeżu, około 35 °C na pozostałych wybrzeżach i około 31 °C w wyższych górach.


Niedziela będzie głównie ładna ze zwiększonymi lokalnymi zachmurzeniem – meteorolodzy zapowiadają lokalne deszcze lub burze, głównie w górach i w głębi lądu, z możliwością gradu.

W nocy i wcześnie rano będzie lokalna mgła lub niskie zachmurzenie.

Najwyższe temperatury o godzinie 15:00 w piątek to Nikozja 42 °C , Lotnisko Larnaka 39 °C , Limassol 34 °C , Lotnisko Pafos 34 °C , Frenaros 37 °C , Prodromos 34 °C i Polis Chrysochous 39 °C . 
Wilgotność wahała się od 21% w Nikozji do 69% w Limassol.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!