W końcu…

Rząd zapowiedział, że wszystkie emerytury będą wypłacane po 30 dniach od momentu złożenia wniosku

Ministerstwo pracy ogłosiło, że zakończyło wdrażanie środków zapewniających wszystkim emerytom otrzymanie pierwszej wypłaty emerytury w ciągu 30 dni od przejścia na emeryturę.

Działania mające na celu przyspieszenie wypłat emerytur zostały po raz pierwszy podjęte przez rząd we wrześniu, a w międzyczasie ponad 6 000 nowych emerytów otrzymuje obecnie pierwsze wypłaty w ciągu miesiąca od przejścia na emeryturę.

O skróceniu czasu wymaganego do otrzymania pierwszej wypłaty emerytury do maksymalnie 30 dni wspomniano w poniedziałkowym przemówieniu prezydenta Nikosa Christodoulidesa na temat stanu republiki, obok około 80 innych polityk.

Odnosząc się w środę do realizacji projektu, minister pracy Yiannis Panayiotou stwierdził, że „wskazuje to na minimalne uznanie, jakie państwo musi okazywać pracownikom , którzy konsekwentnie wpłacają składki do systemu”.

Oczekują, że w momencie przejścia z pracy na emeryturę państwo zrobi to, co oczywiste i terminowo wywiąże się ze swoich zobowiązań” – powiedział.

Może to wydawać się Polakom dziwne, ale wcześniej na pierwszą emeryturę czekano nawet kilka miesięcy.

To teraz czas na przyspieszenie wypłat zasiłków…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!