W Jurtach znów zagrała muzyka!

W sobotę, 31 lipca, po zachodzie słońca odbył się kolejny muzyczny festiwal w Jurtach.

Yurts in Cyprus (https://www.facebook.com/YurtsInCyprus) to ośrodek wypoczynkowy, który stworzył nasz rodak, Paweł Sikorski. W malowniczej dolinie pomiędzy Pafos i Polis mieści się urokliwe miejsce, gdzie można wypocząć w prawdziwych, mongolskich jurtach. Można też nocować w drewnianych domkach lub namiotach. Wiele osób przyjeżdża tu na krótki postój, ewentualnie na koncert, jak ostatniej nocy.


Tym razem zabrzmiały rytmy muzyki latynoskiej i afro-kubańskiej. Zespoły Macumba, Hava na Noche i Afro Funk Quintet rozgrzały bardzo liczną publiczność. Goście wielu narodowości zjechali się ze wszystkich zakątków wyspy, a i nie zabrakło też sporej grupy Polaków. Wielu sympatyków muzyki latynoskiej przyjechało nie tylko słuchać, ale i wirować w rytmach salsy czy rumby, toteż pod sceną zawiązała się spora grupa tańczących.

Organizacja była wyśmienita, nagłośnienie pierwszorzędne, serwowano klasyczne przekąski oraz dania wegetariańskie, a bar z napojami sprostał wymaganiom gości.


Dla przybyłych, którzy ostatnie miesiące spędzili w warunkach pandemicznych obostrzeń, taki koncert pod gołym niebem, w ciepły, lipcowy wieczór był nie lada przyjemnością.

Warto odwiedzić tę niesamowitą stanicę, w której oprócz niepowtarzalnego klimatu można doświadczyć rozmaitych muzycznych atrakcji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!