fbpx

W grudniu szczepimy dzieci – szczepienia będą dobrowolne

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W pierwszych dniach grudnia odbędzie się konferencja prasowa mająca na celu rozwiać wszelkie wątpliwości w sprawie szczepień dzieci w wieku 5 – 11 lat.

Na konferencji usłyszymy odpowiedzi na ogłoszenie przez Europejską Agencję Leków (EMA) że szczepienie przeciwko Covid-19 dzieci w tej grupie wiekowej są bezpieczne. Środek ten zostanie również przyjęty na Cyprze.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło że wszystkie państwa członkowskie pozytywnie odniosły się do zalecenia EMA.

Zalecenie lecz nie obowiązek. Szczepionki dla dzieci mają być opcjonalne. Bardzo ciężko w to wierzyć ponieważ szczepionki dla dorosłych również nie są obowiązkowe, ale konsekwencje jakie wiążą się z jej nie przyjęciem znamy z autopsji.

Planuje się że początkowo szczepienie dzieci będzie dostępne w świetlicach szkolnych, a później w oddziałach mobilnych w szkołach.


Rząd zamówił już szczepionki dla dzieci, które również będą w dwóch dawkach i mają dotrzeć na Cypr około 20 grudnia.


Wracając do wspomnianej wcześniej konferencji prasowej, konferencji informacyjnej dla rodziców i odpowiedającej na wszelkie obawy, jakie mogą mieć. 

Prócz tego odbędą się również wykłady dla rodziców w szkołach.

Większość rodziców jest bardzo podekscytowana tymi informacjami. Ich euforię można było zauważyć przed szkołami w odpowiedzi na nowe restrykcje rządowe nakazując eobowiązkowe stosowanie masek dla dzieci w wieku od sześciu lat.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Dzieci od 6 lat w maseczkach! >>>

Środki te, według Ministerstwa Zdrowia, są konieczne, aby chronić dzieci przed zarażeniem wirusem i nie dopuszczać do jego rozprzestrzeniania się. “Wszelkie środki podejmowane są dla dobra wspólnego i zdrowia publicznego, także dzieci.”…”Szczepionka ochroni dzieci”.

W piątek najprawdopodobniej dowiemy się którą szczepionką ochronimy nasze dzieci. Bo te dla dorosłych okazuje się nie są za skuteczne. I jeszcze raz, i czwarty, i piąty… 

Trzymajcie się ciepło!


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!