W cypryjskich miastach 30 km/h?

Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozważa ograniczenie prędkości do 30 km/h na wszystkich drogach miejskich na Cyprze

Przewodnicząca Rady Elpida Epaminonda, która uczestniczyła w cyfrowej dyskusji „Rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa na drogach podczas pandemii”, powiedziała, że ​​ta propozycja jest zgodna z decyzją Parlamentu Europejskiego z 2011 roku.

„Małe ulice w dzielnicach mogą być wykluczone, ponieważ kierowca i tak nie może tam jeździć z dużą prędkością … to (ograniczenie prędkości) zostało ustalone przez Parlament Europejski w 2011 roku i niektóre państwa członkowskie już zaczęły je stosować” – powiedziała.

Limit 30 km/h obowiązuje w chwili obecnej na Cyprze w okolicach szkół oraz na niektórych ulicach w Nikozji oraz w Limassol.


Zdaniem obserwatorów jest praktycznie pewne, że gdy odpowiednie przepisy pojawią się w parlamencie zostaną zaakceptowane.

Zgodnie z propozycją ograniczenie prędkości w miastach powinno zostać obniżone do 30 km nie tylko poza szkołami lub na niektórych drogach, na których teren został zrekultywowany i piesi mają pierwszeństwo, ale także tam, gdzie jest to stosowne, z wyjątkiem dróg z wieloma pasami ruchu w jedną stronę.

Zrozumielibyśmy jeszcze, gdyby wprowadzono strefy ograniczenia prędkości w takich miejscach jak stare miasta w Larnace czy Limassol, ale wprowadzenie ograniczenia do 30 km/h w całych miastach jest drobną przesadą.
Zresztą sami doskonale wiecie, że mało kto przestrzega ograniczenia do 50 km/h – trudno więc sobie wyobrazić, że będzie przestrzegał do 30…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!