W ciągu tygodnia wykonano 208000 testów!

Mając na celu monitorowanie miejsc pracy i osiągnięcie płynnego ponownego otwarcia firm, 208000 osób, czyli jedna czwarta populacji, przystąpiło do testu między 1 a 7 lutego.

Przy dużej liczbie osób wracających do pracy i dużej liczbie testów przeprowadzanych w weekend, ministerstwo zdrowia w poniedziałek przypomniało opinii publicznej, że wszyscy pracownicy muszą nadal przechodzić testy zgodnie z wytycznymi rządowymi.

„Zwiększona liczba testów była głównym filarem rządu od samego początku, ponieważ odzwierciedla obraz epidemiologiczny w czasie rzeczywistym, prowadząc do podjęcia środków, a zwłaszcza do planowania deeskalacji” – czytamy w oświadczeniu.

W firmach, które zatrudniają do trzech osób, wszyscy muszą być testowani co tydzień, podczas gdy te zatrudniające od czterech do 10 osób muszą upewnić się, że co najmniej cztery są testowane w każdym tygodniu. Firmy zatrudniające więcej niż 10 osób muszą upewnić się, że co najmniej cztery osoby lub 20 procent pracowników, w zależności od tego, która liczba jest większa, są testowane co tydzień. Co najmniej 50 procent pracowników i sportowców sportów zespołowych musi powtarzać testy co tydzień. Cotygodniowe testy są również zalecane dla innych sportowców. Brak wyników testów u wymaganej ilości pracowników (sportowców) grozi grzywną do 8000€, którą zapłaci pracodawca.

Zgodnie z przedstawionymi statystykami, Cypr jest na pierwszym miejscu wśród krajów europejskich w ilości wykonanych testów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading