Vrakas już na swoim miejscu

Trwają przygotowania do Festiwalu Wina w Limassol – jego symbol już stoi na swoim miejscu

Festiwal Wina w Limassol zbliża się wielkimi krokami. We wtorek, 19 września, na swoim stałym festiwalowym miejscu stanął Vrakas czyli symbol każdego festiwalu.

Burmistrz Limassol Nikos Nicolaidis przypomniał, że po raz pierwszy tegoroczny festiwal wina odbędzie się pomiędzy 7 października do 15 października.


Burmistrz zauważył, że tegoroczny Festiwal będzie na wyższym poziomie, proces udoskonalania i unowocześniania festiwalu wina trwa, zachowując zawsze wspaniałą tradycję wielkiego festiwalu folklorystycznego. „Jest wiele innowacyjnych elementów, wiele nowości, wiele nowych pomysłów, które jestem pewien, że ludzie będą bardzo zadowoleni również w tym roku. Porozmawiamy szczegółowo o tematach nowych elementów festiwalu wina i nie tylko. W najbliższy poniedziałek o 7:00 tutaj na konferencji prasowej.

Odnosząc się do wydarzeń, które będą miały miejsce w dwóch gminach dystryktu Limassol, pan Nicolaidis wskazał, że „wprowadziliśmy tę instytucję rozpoczynania i kończenia dwóch wydarzeń. Pierwsza niedziela dziesięciodniowego festiwalu wina w wiosce winiarskiej odbędzie się w tym roku w Pachna, tradycyjnej wiosce winiarskiej, a druga, kończąca się 15 dnia miesiąca, w Agios Konstantinos, tradycyjnej wiosce komturskiej.

Święto wina rozszerzy się nie tylko na wioski, ale także na dzielnice miasta, w ramach festiwalu eurośródziemnomorskiego wydarzenia odbędą się w dzielnicach, w Zakaki w rejonie Tsiflikoudion, gdzie wraz z tradycyjnym euro-śródziemnomorskim festiwalem oferowane będą tańce śródziemnomorskie, wino i palouze, aby całe miasto poczuło, że Festiwal Wina to nie tylko publiczny ogród, ale całe miasto, cała prowincja Limassol i oczywiście cały Cypr. To największe święto Cypru. to największa reklama Cypru, kraju produkującego wino od czasów starożytnych.

Na koniec powiedział, że spodziewamy się tysięcy gości z innych miast – ministerstwo zapewni darmowy transport ze wszystkich miast.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading