VOLT – nowa partia na Cyprze

Na Cypr dotarła europejska partia polityczna powstała w wyniku połączenia ruchów „Nowa Fala – Inny Cypr” i „Famagusta na rzecz Cypru”

Nowa i dynamiczna partia polityczna naszego kraju jest częścią Volt Europa , ogólnoeuropejskiego, postępowego i pragmatycznego ruchu, którego celem jest demokratyczna, egalitarna, sprawiedliwa i naprawdę zjednoczona Europa dla wszystkich jej obywateli” – głosi oficjalny komunikat.

Volt Europa jest ogólnoeuropejską, postępową, centrową i europejską federalistyczną formacją polityczną. Od 2019 roku działa jako parasol dla podmiotów zależnych o tej samej nazwie i marce we wszystkich państwach członkowskich UE i innych krajach spoza UE (takich jak Wielka Brytania, Szwajcaria i Ukraina).

Będąc zdecydowanie zwolennikiem dalszej integracji europejskiej, opowiada się za armią europejską, wspólnym europejskim długiem i podatkami, a także większą solidarnością gospodarczą między państwami członkowskimi.

Po raz pierwszy wystartowała w wyborach europejskich w 2019 r. z transgraniczną kampanią wyborczą, wybierając na posła do Parlamentu Europejskiego niemieckiego konsultanta biznesowego i dziennikarza Damiana Boeselagera.

Członkowie Volt Europa zajmują także miejsca w parlamentach w Bułgarii i Holandii.

Witamy na Cyprze…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!