Visit Cyprus?

Jakiś czas temu zaginęła polska wersja językowa strony promującej Cypr. Czyżby Cypryjskiej Organizacji Turystycznej nie zależało już na promowaniu wyspy w naszym języku?

Cypr w 2016 roku przyciągnął rekordową liczbę 3,2 mln turystów poinformował posłów szef CTO Angelos Loizou wydając na ten cel rekordową kwotę ponad 50 milionów euro. Posłowie zarzucili organizacji, że skupia się wyłącznie na promowaniu plaż i słońca – i coś w tym jest. Spójrzcie zresztą sami na reklamę, którą mogą zobaczyć Brytyjczycy w swojej telewizji:

https://youtu.be/dIcTDV7Cqsc

Podobna reklama, ale publikowana 9. lat temu wyglądała zupełnie inaczej, podkreślała nie tylko plaże i rozrywki, ale także inne atrakcje. Zobaczcie sami:

Oczywiście podczas debaty w parlamencie szef CTO zaprzeczał oczywistym faktom. Nie zgodził się z argumentacją, że większa ilość turystów to zasługa organizacji, która kosztuje budżet mnóstwo pieniędzy, a nie sytuacji politycznej w Grecji czy Turcji.

My zostawimy to bez komentarza. Jako ciekawostkę możemy jedynie dodać, że w tym roku przeznaczono jeszcze więcej pieniędzy dla CTO.

Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading