Varosha otworzy się bardziej…

Otwarcie budynków użyteczności publicznej będzie kolejnym krokiem w Varosha – powiedział turecki przywódca Ersin Tatar, mówiąc, że 8 października 2022 r., czyli w drugą rocznicę otwarcia miasta odbędzie się tam wielki koncert.

W wywiadzie dla Hurriyeta, Tatar powiedział, że „Varosha z dwiema wspaniałymi plażami nie jest już 'miastem duchów’, jest miastem muzeum”

Czekaliśmy 47 lat na osiągnięcie porozumienia. Nie było żadnego. Mieliśmy prawo otworzyć Varosi i tak zrobiliśmy. Mimo pandemii liczba osób, które odwiedziły miasto przekroczyła 750 tysięcy – powiedział Ersin Tatar.
Następnym etapem w Varosha może być otwarcie niektórych budynków użyteczności publicznej. 


Tatar zapowiedział, że z okazji drugiej rocznicy otwarcia miasta, 8 października 2022 r. punktualnie o godzinie 12:00, odbędzie się specjalny rocznicowy koncert.

Turecki przywódca twierdził, że „działki należą do miasta od czasów Imperium Osmańskiego, niektóre z wybudowanych na nich budynków należą do narodu tureckiego i brytyjskiego. Istnieją również budynki użyteczności publicznej. W tej sprawie istnieje Komisja ds. Nieruchomości. Ci, którzy chcą odzyskać swoją nieruchomość, powinni złożyć wniosek do tego komitetu z tytułem własności.

No i Cypr może protestować a Turcja i Cypr Północny robią w mieście co chcą.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!