Varosha do remontu

W ciągu kilku tygodni zostaną ogłoszone przetargi na remont niektórych hoteli w Varosha

Jak ustalili dziennikarze Cyprus Mail turecki biznesmen, który przejął na własność kilka hoteli w Varoszy, ma w ciągu najbliższych sześciu tygodni ogłosić przetarg na ich odbudowę i wzmocnienie konstrukcyjne.

Rzecznik „ministerstwa spraw wewnętrznych” północy kraju wyjaśnił Cyprus Mail , że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy biznesmen złoży publiczne oświadczenie w sprawie własności i przyszłego wykorzystania hoteli. Biznesmen zgodził się wypłacić odszkodowania pierwotnym właścicielom hoteli i że „ministerstwo” wypowie się publicznie w tej sprawie po zakończeniu procesu.

Wśród budynków zakupionych przez anonimowego biznesmena znajdują się budynki należące do Greków cypryjskich i obywateli państw trzecich, a jeden z nich należy do włoskiej aktorki Sophii Loren.

Przypomnijmy, że już wcześniej inwestor zapowiedział uruchomienie hoteli w 2025 roku.

Dziennikarze skontaktowali się z „ministrem robót publicznych”, które wyjaśniło, że budynki nie stanowią własności publicznej, wszelkie przeprowadzane przetargi wykraczają poza ich jurysdykcję i nie są mu znane.

Yeni Bakis zacytowało biznesmena, który powiedział, że hotele zostaną umeblowane „tak jak w 1974 roku i będą przypominać ten okres”.

W północnocypryjskich mediach biznesmen powiedział, że w nowych hotelach zarezerwowano już tysiące miejsc.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!