fbpx

Uważajcie na fałszywe maile!

Oszuści próbują różnych metod – tym razem atakują za pomocą maili

Na nasz redakcyjny adres mailowy dotarł bardzo dziwny mail od CytaNet sugerujący, że nasze konto mailowe lada chwila utraci swoją funkcjonalność. Aby temu zapobiec powinniśmy zaktualizować oprogramowanie logując się na swoje konto poprzez kliknięcie we wskazany link.

Co ciekawe, ani ogólny mail redakcyjny czyli [email protected] ani maile naszych redaktorów nie są umieszczone na serwerach cypryjskich.

Oto jak wygląda przesłany mail:

Okazuje się, że oszuści kombinują jak tylko mogą aby wyłudzić nasze dane nie zdając sobie sprawy z tego, że tego typu maile można bardzo szybko zweryfikować. Nie dajcie się więc nabrać i tego typu maile kierujcie bezpośrednio do kosza – nie klikajcie w żadne linki, nie odpowiadajcie na maile.

Jak poinformowała nas Cyta, jakiekolwiek maile kierowane do klientów są wysyłane z adresu zaczynającego się na [email protected] – końcówki mogą być różne, gdyż firma posiada wiele adresów internetowych – może to być [email protected], [email protected] czy chociażby [email protected]. Zwracajcie więc uwagę na nadawcę wiadomości!

Firma zapewniła nas także, że nigdy, drogą mailową, telefoniczną czy też poprzez sms’y nie prosi o zalogowanie się do swojego konta i zmianę danych – robią to hakerzy, którzy próbują wykraść dane do logowania i przejąć skrzynki mailowe.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!