fbpx

Uważajcie na autostradach!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Departament policji drogowej na Cyprze prawdopodobnie zakupił nowe samochody o wysokich osiągach, które są używane jako nieoznakowane pojazdy na autostradach.

To są oczywiście nieoficjalne informacje – nie pojawił się żaden oficjalny komunikat w tej sprawie ani na stronach rządowych, ani w komunikacie policji.

Jeden z naszych czytelników widział nieoznakowane BMW z funkcjonariuszami policji i włączonymi światłami błyskowymi podczas bardzo prawdopodnego pościgu na autostradzie.


Otrzymujemy coraz więcej informacji, że tego typu pojazdy są już w użyciu.


Przypomnijmy, że pierwsze informacje na temat planów zakupowych cypryjskiej policji pojawiły się już dwa lata temu.

Zgodnie z przekazanymi wtedy informacjami planowano zakupić cztery nieoznakowane radiowozy w kolorach innych niż białe lub niebieskie, z silnikami o wielkiej mocy. Według przekazanych wtedy informacji, kierujący nimi policjanci mieli nosić mundury.

Jednego możemy być na razie pewni – w samochodach nie są zainstalowane jeszcze radary do pomiaru prędkości – trwa procedura zakupu urządzeń. Zapowiadano jednak, że będą one wyposażone nie tylko w radary ale także w system rozpoznawania tablic rejestracyjnych.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!