Uważajcie na agentów nieruchomości

Nie każda osoba przedstawiająca się jako agent nieruchomości faktycznie nim jest!

W „polskich” grupach pojawia się coraz więcej osób oferujących pośrednictwo w zakupie nieruchomości. Większość z nich jedynie „drenuje” kieszenie potencjalnych klientów pośrednicząc i zarabiając na niczego nieświadomych klientach.

Okazuje się jednak, że nie każdy pośrednik jest agentem i często może wprowadzać w błąd.

Nie zawsze „fajna” strona internetowa jest dowodem na to, że pośrednik jest faktycznym agentem nieruchomości.

Komisja Rejestracyjna Pośredników w obrocie nieruchomościami, w związku z nielegalnym pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, wzywa opinię publiczną, aby zachowywała podejrzliwość w kontaktach z każdym, kto jest im przedstawiany jako agent nieruchomości.


W następstwie incydentów, które niedawno ujrzały światło dzienne, w których udawano specjalistów z branży nieruchomości i wprowadzali w błąd niczego niepodejrzewających obywateli zainteresowanych kupnem lub wynajmem domów i mieszkań , Rada przypomina o następujących ważnych kwestiach:   

  1. Obywatele w żadnym wypadku nie powinni wahać się poprosić o niezbędny dokument, aby upewnić się, że osoba, której zamierzają zaufać, posiada licencję. Bardzo ważne jest, aby poprosili osoby, które zostaną im polecone jako pośrednicy w obrocie nieruchomościami, o roczną licencję zawodową lub legitymację na bieżący rok.
  2. Potwierdzenia szczegółów można dokonać łatwo i szybko za pośrednictwem strony internetowej Komisji Rejestracyjnej Pośredników w Nieruchomościach (tutaj).     
  3. Aby potwierdzić informacje lub złożyć skargę, można skontaktować się z urzędnikiem Rady pod numerem telefonu 22666377, faksem pod numerem 22518490 lub pocztą elektroniczną info@ktimatomesites.com
  4. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zachęca się społeczeństwo do korzystania z internetowej platformy nieruchomości Rady pod adresem www.ktimatomesites.com. Platforma jest punktem odniesienia dla wiarygodnych transakcji i możliwości, ponieważ kupujący mogą wyszukiwać i lokalizować nieruchomości wyłącznie od licencjonowanych pośredników w obrocie nieruchomościami.

Przewodniczący Rady Rejestracji Pośredników w obrocie nieruchomościami Marinos Kinaigirou powiedział:

Przyznaliśmy wysoki priorytet zwalczaniu zjawiska nielegalnego handlu nieruchomościami, aby pozbyć się z tego zawodu pasożytów, które drenują praworządnych, licencjonowanych pośredników w obrocie nieruchomościami i oszukują niczego niepodejrzewających obywateli. Jednak po raz kolejny wzywamy zainteresowanych nabywców/najemców do zachowania szczególnej ostrożności i zgłaszania nam przypadków nielegalnych transakcji.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading