UWAGA! Niebezpieczny piecyk!

Jeżeli macie ten piecyk w domu – zwróćcie go do sklepu!

Departament Usług Elektromechanicznych informuje, że zidentyfikował na rynku produkt, który nie spełnia podstawowych wymagań bezpieczeństwa dyrektywy niskonapięciowej dotyczącej sprzętu elektrycznego (LVD) co jest związane z istotnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa użytkownika. Importer dobrowolnie wycofał się zatem z rynku.

Wycofany grzejnik to BAUMANN DL01S (220-240 V, 1800-2000 W, 50-60 Hz).


Piecyk był dostępny w sklepach POP LIFE na całym Cyprze


Zgodnie z Ustawą o Ochronie Konsumentów z 2021 r. w przypadku zakupu niebezpiecznego produktu konsumentowi przysługuje prawo do wymiany towaru w celu spełnienia warunków umowy sprzedaży. Jeśli nie jest to możliwe, konsumentowi przysługuje prawo do zwrotu produktu sprzedawcy i otrzymania pełnego zwrotu wpłaconej kwoty.

Powyższe uprawnienia obowiązują przez okres dwóch lat od pierwszego wydania produktu konsumentowi i zawsze sprzedawca końcowy ponosi wyłączną odpowiedzialność wobec konsumenta.

Każdy, kto zna punkt sprzedaży konkretnego produktu lub potrzebuje dodatkowych informacji, może skontaktować się z telefonicznie pod numerem 22800514 lub 22800522, e-mailem pod adresem msa@ems.mcw.gov.cy lub faksem pod numerem 22348202.

W przypadku, gdy sprzedawca odmawia dopełnienia praw konsumenta, konsument może złożyć pisemną reklamację za pośrednictwem strony internetowej Serwisu Ochrony Konsumentów (www.consumer.gov.cy)


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading