Uwaga na oszustów w Pafos: konkretny przypadek

Aresztowano 29. latka z Pafos, który przyjmował zaliczki na samochody sprowadzane z zagranicy – te nigdy nie dotarły na wyspę

Policja przystąpiła do zatrzymania 29. letniego mieszkańca Pafos, w celu ułatwienia prowadzenia śledztwa w trzech przypadkach kradzieży oraz prania pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności.

Wobec 29. latka Policja otrzymała trzy różne skargi od obywateli, którzy rzekomo przekazali podejrzanemu pieniądze w celu zakupu samochodu, ten jednak nie dostarczył uzgodnionego pojazdu. Trzy sprawy zgłoszono na Policję 28 października 2023 roku.

33. letni mieszkaniec Pafos zgłosił Policji, że w maju 2023 r. nawiązał kontakt z 29. latkiem, który prowadzi salon sprzedaży pojazdów, w celu pośrednictwa w sprzedaży jego pojazdu i sprowadzenie mu konkretnego pojazdu z zagranicy. W tym celu w czerwcu 2023 roku strona skarżącego przesłała 29. latkowi przelewem kwotę przekraczającą 13 000 euro. Ponadto skarżący poinformował, że w lipcu 2023 r. 29 .latek powiedział mu, że sprzedał swój pojazd za 25 000 euro.

Jednakże, zgodnie ze skargą, podejrzany nigdy nie dostarczył skarżącemu uzgodnionego pojazdu ani żadnej kwoty pieniędzy.

Drugą skargę złożył 35. letni mieszkaniec Pafos. Ze skargi wynika, że ​​skarżący doszedł do porozumienia z 29. latkiem w sprawie zakupu samochodu, który podejrzany miał przywieźć z zagranicy. W tym celu w lipcu ubiegłego roku 35. latek dwukrotnie przekazał 29. latkowi kwotę 17 000 euro jako część wartości kupowanego przez niego pojazdu. Jednak od tego czasu 29. latek nie dostarczył skarżącemu uzgodnionego pojazdu ani nie zwrócił pieniędzy.

Trzecią skargę złożył 61. letni mieszkaniec Pafos, według którego w lipcu 2023 roku wysłał 29. latkowi kwotę 23 000 euro w celu zakupu pojazdu, który podejrzany miałby przywieźć mu z zagranicy. Jednakże ze złożonej skargi wynika, że ​​pojazd nigdy nie został dostarczony skarżącemu ani nie zwrócono mu pieniędzy.

Wobec 29. latka wydano sądowy nakaz aresztowania, który wykonano wczoraj na lotnisku w Pafos, po jego powrocie na Cypr.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!