Uwaga! Dziecko… za kierownicą

Coraz więcej dzieci prowadzi samochody! To istna plaga w Pafos i okolicach

Kilkunastu nieletnich, zaledwie w tym roku, zatrzymała policja za kierownicą – i to tylko w Pafos i dystrykcie Chrysochous. W każdej sprawie policja prowadzi dochodzenie nie tylko w stosunku do dzieci ale także do ich rodziców.

Tylko w tym tygodniu zatrzymano dwóch nieletnich prowadzących motocykle!

Skąd biorą pojazdy?

Zapytani rodzice w większości przypadków twierdzą, że dziecko zabrało kluczyki bez ich wiedzy – nie zwalnia to ich jednak z odpowiedzialności przed prawem powinni pojazd odpowiednio przed dzieckiem zabezpieczyć.

Ta poważna sytuacja powstała podczas intensyfikacji działań policji w celu zwalczania naruszeń przepisów ruchu drogowego i zastosowania surowszych środków w związku ze wzrostem ruchu na drogach po wznowieniu ruchu turystycznego. 

Oczywiście część nieletnich miała prawo jazdy „dla ucznia”, które zezwala na prowadzenie pojazdu pod okiem dorosłego posiadacza dokumentu , jednak nie towarzyszył im dorosły, doświadczony kierowca. Wielu z nich nie osiągnęło nawet wieku umożliwiającego uzyskanie zezwolenia na naukę jazdy. Kilkoro z nich jechało nawet samochodami i motocyklami po dzielnicy mieszkalnej próbując uciec krewnym.

Niestety, nie jest to nowość. Pierwsze tego typu wykroczenia policja notuje każdego roku, jednak od 2022 stało się to prawdziwą plagą.

Być może parlamentarzyści powinni pomyśleć nad zmianą przepisów tak aby zakazać domorosłym kierowcom wyrobienia prawa jazdy przez kilka lat legalnego prawa jazdy.

Niestety, na Cyprze panuje przekonanie, że to tylko dziecko… Błąd, nie wybrano żadnego ID grupy! Sprawdź składnię!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading