fbpx

Utworzono ośrodek do kwarantanny koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia stworzyło ośrodek kwarantanny dla osób podejrzanych o koronawirusa – mieszkańcy protestują.

Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, że obóz SEK w pobliżu Kannavii będzie wykorzystywane tylko do izolacji osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Opracowano specjalny plan, który obejmuje wysłanie lekarzy i wsparcie logistyczne do tego obszaru.

Ośrodek ma służyć izolacji osób, które miały kontakt z chorymi – jest to zgodne z zaleceniami przekazanymi przez organizacje międzynarodowe zajmujące się opieką zdrowotną. W przypadku gdy potwierdzi się fakt zachorowania osoby te natychmiast zostaną przewiezione do specjalnie wydzielonych oddziałów w szpitalach.

Wszystkie plany mają charakter wyłącznie zapobiegawczy, ponieważ zarówno organizacje międzynarodowe, jak i europejskie widzą możliwość rozprzestrzenienia się epidemii w Europie. Na Cyprze nie potwierdzono żadnego przypadku chorego z koronawirusem.

Nie wiadomo czy oświadczenie ministerstwa uspokoi obawy mieszkańców. Media informują, że posiadają informację, że już wcześniej władze Kiperunty nie zgodziły się na utworzenie tego typu ośrodka na swoim terenie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!