Ustawą w ceny wody butelkowanej

Przygotowywana jest ustawa ustalająca maksymalną cenę sprzedaży wody butelkowanej

Jak podaje dziennik Philenews , służba ochrony konsumentów przygotowała projekt ustawy, który został już poddany konsultacjom społecznym. W projekcie przewidziano ustalenie maksymalnej ceny wody butelkowanej pojemności 500 ml i 750 ml.

Maksymalne ceny wody będą obowiązywać w portach lotniczych i morskich, obiektach sportowych (stadionach i boiskach), odległych plażach, teatrach, kinach, stanowiskach archeologicznych i muzeach.

Jak stanowi projekt ustawy, pułap zostanie wprowadzony także w przypadku, gdy konsumenci dokonują samoobsługi, czyli kupują wodę na wynos, bez siadania do posiłku.

Jeżeli projekt ustawy zostanie przyjęty, minister handlu określi produkty, na które zostanie nałożony pułap, a także punkty sprzedaży, w których środek ten będzie miał zastosowanie.

Cena maksymalna zostanie ustalona po dochodzeniu przeprowadzonym przez obsługę klienta i uwzględni koszty produkcji i importu oraz rozsądny procent kosztów operacyjnych i zysku.

Projekt ustawy sugeruje, że jeśli firma będzie naruszać przepisy, zostanie ukarana administracyjną karą grzywny w wysokości do 10 000 euro oraz dodatkowym 1000 euro za każdy dzień nieprzestrzegania przepisów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading