fbpx

Ustawa płatnicza poprawiona

Koniec z dodatkowymi opłatami dla płacących kartami płatniczymi

Plenum Izby Reprezentantów w czwartek uchwaliło ustawę zamykającą luki, które istniały w przepisach dotyczących nakładania dodatkowych opłat na konsumentów przy płatnościach kartami kredytowymi.

Teraz ustawa wyjaśnia, że wszystkie firmy, które nakładają dodatkowe opłaty, gdy konsumenci płacą kartą kredytową za swoje zakupy, zostaną ukarane.

Zmiana nastąpiła ponad rok po tym, jak parlament zatwierdził projekt ustawy, który wyznaczył Służbę Ochrony Konsumentów Ministerstwa Handlu jako właściwy organ do przyjmowania skarg i nadzorowania rynku w przypadku naruszenia ram prawnych.

Serwis zdał sobie sprawę, że istnieje sprzeczność w prawie, pozwalająca niektórym firmom interpretować, że w rzeczywistości nie mają zakazu doliczania dopłaty przy akceptowaniu kart.

Firmy argumentowały, że ich marża zysku na niektórych sprzedawanych artykułach jest za niska i jest pochłaniana przez opłaty, które ponoszą, akceptując karty zamiast gotówki.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!