Ustawa o zmianie płci w parlamencie

Rada ministrów zatwierdziła ustawę zezwalającą każdemu, kto ukończył 16 lat, na legalną zmianę płci w oficjalnych dokumentach bez poddawania się operacji zmiany płci

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami można legalnie zmieniać swoje dokumenty podróży, ale nie można dokonać odpowiednich zmian w żadnych innych oficjalnych dokumentach, takich jak identyfikatory podatkowe. Projekt ustawy był przygotowywany przez trzy lata przez ministerstwo sprawiedliwości i komisarz ds. prawa Louizę Zannetou.

Zannetou powiedziała, że dzięki tej ustawie ludzie będą mogli składać wniosek o zmianę płci w swoich dokumentach prawnych.

Ta ustawa opiera się na tym, co większość krajów wprowadziła w celu samostanowienia, czyli że mogę określić, jak się czuję. Nie dotyczy to nieletnich i nie trzeba przechodzić operacji, aby złożyć wniosek o płeć, którą zadeklarują, że się czują – mówiła wcześniej dziennikowi Politis.

Komentując projekt ustawy i skierowanie jej do parlamentu do zatwierdzenia, przedstawiciel Accept powiedział w Cyprus Mail: „Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji. Uważamy jednak, że projekt ustawy o naszych prawach trwał zbyt długo”.

Przedstawicielka dodała, że ​​chcą też, aby inne ustawy dotyczące praw osób LGBTI+ były szybciej uchwalane, np. śluby cywilne. Związki cywilne już istnieją w prawie, ale małżeństwo cywilne ma inne konotacje prawne i zalety.

Na Cyprze na wyspie jest dwóch lub trzech specjalistów, którzy prowadzą terapię hormonalną dla osób trans, powiedział przedstawiciel Accept, dodając, że osoby trans, które chcą poddać się operacji zmiany płci, muszą wyjechać za granicę.

Zdaniem aktywistów LGBTI+ ustawa jest dobrym krokiem, a teraz kolejnym celem grupy jest naciskanie na uchwalenie ustawy, która umożliwiłaby osobom LGBTI+ zawieranie małżeństw cywilnych, a także adopcję dziecka.

Z badań opinia publicznej wynika, że większość mieszkańców jest przeciwna zezwalaniu parom LGBTI+ na zawieranie małżeństw cywilnych lub adopcję.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading