Ustalono minimalne wynagrodzenie

Jak podały media z północy, na okupowanym przez Turcję północy ustalono minimalna pensję brutto. Wynosi ona 3150 TL. To około 518 euro.
Najniższe wynagrodzenie netto, od lutego 2019 będzie wynosić 2740 TL (451 euro).

W Republice Cypryjskiej nie ma żadnej ogólnej płacy minimalnej. Istnieje jednak płaca minimalna dla niektórych zawodów (sprzedawczyni, urzędnicy, pracownicy opieki nad dziećmi (asystujący opiekunowie dzieci i dzieci), pracownicy opieki osobistej (asystenci pielęgniarscy), która została ustanowiona w 2012 r.

Przepisy przewidują minimalną godzinową stawkę wynagrodzenia dla ochroniarzy i sprzątaczy lokali biznesowych / korporacyjnych.

Minimalne wynagrodzenie miesięczne przy rekrutacji do tych zawodów wynosi do 870 EUR, natomiast minimalne wynagrodzenie miesięczne dla pracowników, którzy ukończyli sześciomiesięczny okres zatrudnienia u tego samego pracodawcy, zostało skorygowane do 924 EUR.

Według Ministerstwa Pracy normalne godziny pracy sprzedawców zgodnie z odpowiednimi przepisami nie mogą przekraczać 38 godzin tygodniowo i 8 godzin dziennie, podczas gdy dla urzędników czas pracy nie powinien przekraczać łącznie 44 godzin tygodniowo (łącznie z nadgodzinami) lub 8 godzin dziennie (normalny czas pracy to zwykle 38 do 40 godzin w oparciu o normalną praktykę i porozumienie z każdym pracodawcą).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!