fbpx

Ustalono cenę za testy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Szybkie testy antygenowe będą bezpłatnie wykonywane jedynie do końca miesiąca, od 1 sierpnia trzeba będzie za nie płacić.

Do celów SafePass obywatele mogą wykonywać szybkie testy antygenowe jedynie w licencjonowanych laboratoriach klinicznych a także w aptekach .

Ministerstwo Zdrowia ustanowiło procedury kontroli i nadzoru nad procedurami, których należy przestrzegać w zakresie niezbędnej wiedzy, a także używanego sprzętu medycznego – tylko produkty określonych producentów mogą być używane do wydawania Europejskiego Certyfikatu Cyfrowego zgodnie z ustaleniami przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. 


Maksymalna cena za test została ustalona na 10€.


Program bezpłatnych szybkich testów Ministerstwa Zdrowia będzie kontynuowany dla tych, którzy nie mogą zostać zaszczepieni. Dotychczasowe punkty testowania nadal będą pełniły swoją rolę, przy czym ministerstwo podkreśla, że ​​jednostki będą służyć tylko tym grupom ludności, które mają prawo do bezpłatnych testów. Te jednostki nie są upoważnione do otrzymywania pieniędzy od członków społeczeństwa.

Bezpłatne testy w jednostkach mobilnych ministerstwa będą oferowane następującym grupom ludności, za okazaniem dowodu tożsamości i dokumentacji potwierdzającej:

  • małoletni w wieku do 16 lat, którzy nie mają obecnie możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19.
  • dzieci w wieku 16 i 17 lat, których rodzice/opiekunowie nie wyrażają zgody na szczepienie.
  • wszyscy w wieku 16 lat i starsi, którzy nie mogą zostać zaszczepieni z powodów medycznych, za okazaniem zaświadczenia lekarskiego.
  • Kobiety w ciąży po okazaniu zaświadczenia lekarskiego od lekarza ginekologa potwierdzającego, że szczepienie nie jest zalecane.
  • Osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki i przez trzy tygodnie, wymagają testu w celu uzyskania SafePass – do potwierdzenia należy okazać kartę szczepień.
  • Osoby, które ukończyły szczepienie, ale chcą przystąpić do testu – muszą przedstawić swoją kartę szczepień.

Przypominamy, że aby uzyskać SafePass, każda osoba w wieku powyżej 12 lat, która nie posiada świadectwa szczepienia lub dowodu, że wyzdrowiała z Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni, musi co 72 godziny wykonywać szybki test lub test PCR.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!